lolalyla

kosmetika

Oblíbene bylinne koupele

15. května 2010 v 14:23 | lolalyla

Oblíbené bylinné koupele

Venku je chladno a nevlídně, cítíme únavu  Jak si odpočinout a nabýt sil? Pusťme si vodu do vany! Teplá voda je balzám na duši a dodává pocit bezpečí. Uvolňuje svalové napětí, urychluje látkovou výměnu a zlepšuje prokrvení tkání. Střídání chladné a teplé vody zvyšuje odolnost proti chřipce. Voda působí příznivě i na duši - odplavuje smutek, skleslost a deprese.

Jak ještě zvýšit blahodárný účinek lázně?

Do vany naplněné teplou vodou přidáme pár kapek aromatického oleje, kolem vany postavíme malé svíčky, zapneme relaxační hudbu. Voda by měla být pro uklidnění a celkovou relaxaci teplá asi 37 stupňů, doba trvání koupele 20 minut.

Aromatické lampy a svíčky vytvoří v koupelně pohádkovou atmosféru. Pro dosažení vnitřní harmonie, volíme anýz, heřmánek nebo pomeranč.

Do koupele si můžeme přidat pár kapek éterických olejů. Pro každé duševní rozpoložení máme nějaký druh. Proti neklidu působí levandule, mandarinka, ylang-ylang. Chceme-li více síly, přidáme pár kapek máty, grapefruitu, citronu nebo bergamotu.

Můžeme si také připravit koupel ze sušených nebo čerstvých bylinek. Pro uklidnění se hodí bazalka, rozmarýn, majoránka nebo meduňka. Čtyřicet gramů bylinek přelijeme půl litrem vařící vody, necháme 15 minut louhovat a přes sítko nalijeme do vody ve vaně. Pokud máme doma hydromasážní vanu nebo alespoň přístroj k vytvoření perličkové lázně, pak je účinek dvojnásobný.

Ihned po koupeli vetřeme do pokožky ještě tělový olej, nohy namažeme silnou vrstvou krému a natáhneme bavlněné ponožky. Oblékneme si teplý župan nebo si jdeme lehnout do postele, kde v klidu relaxujeme s dobrou knihou.

Takto odpočinuti můžeme ráno s plným nasazením nastoupit k plnění pracovních úkolů. Pokud nám domácí lázeň nestačí, můžeme se svěřit do rukou odborníků ať už v městských lázních, kde existují bylinné koupele nebo ještě lépe, zakoupit si pobyt v lázních. Tradiční bylinné koupele mají lázně v Jeseníku Je to sice finančně náročnější, ale zdraví a životní pohoda nám přece za to stojí.

večer pro krásu 2

13. května 2010 v 15:14 | lolalyla

Večer pro krásu

Večer pro krásu 1Vyhraďte si jeden večer pro důkladnou péči o své tělo i duši. Poradíme vám, jak ho využít a vytvořit si příjemnou pohodu, která bude zároveň přímo balzámem pro váš zevnějšek. Krásná žena totiž musí být krásná nejen na první pohled. Proto je důležitá, aby byla se svým vzhledem dokonale spokojená.

1. Uvolnění a soustředění

Nejprve se snažte uklidnit. Pokuste se zaplašit tíživé myšlenky a navoďte si pocit radostného očekávání příštích hodin. Máte-li chuť, vypijte sklenici neslazené ovocné šťávy nebo šálek bylinkového čaje.

2. Očista obličeje

Na vatový tampon kápněte trochu čisticího pleťového mléka a zbavte obličej nečistot a make-upu. Přebytečné pleťové mléko smyjte žínkou namočenou v teplé vodě.

3. Vytvarování obočí

Potom si opatrně protrhejte obočí. Palcem a ukazováčkem vypněte kůži, vytrhávání chloupků pak není tak bolestivé. Vytrhejte jen chloupky, které vybočují z řady, a chloupky nad kořenem nosu. Nebojte se, vše je v zrcadle dobře vidět. Pokud budete mít ještě dobrou pinzetu, půjde vám úprava obočí jako na drátkách.

4. Aplikace vlasového zábalu

Vlasy si důkladně namočte a aplikujte na ně vlasovou kúru, kterou si koupíte v každé drogérii. Složením ale musí odpovídat charakteru vašich vlasů. Vše se dozvíte v návodu uvedeném na krabičce vlasové kúry.

5. Pleťový peeling

Během působení vlasového zábalu naneste peelingový krém vhodný pro váš typ pleti. Krém nanášejte od středu brady na obličej, krk a dekolt. Partie kolem očí raději vynecháte. V těchto místech bývá citlivější pleť a mohlo by tak vzniknout podráždění. Nakonec nechte krém podle návodu na krabičce působit.

6. Tělový peeling

Peeling dopřejte i tělu. Celé tělo vyfrotýrujte lufovou žínkou. Odstraní se tak vrchní zrohovatělá vrstva kůže, takže peeling bude účinnější. Naneste peelingový přípravek (mořskou sůl nebo mandlové otruby) a nechte ho minutu až dvě působit. Potom peeling spláchněte pod sprchou. Nakonec teplou vodou smyjte i peeling z obličeje. A výsledek? Hebká, krásná, svěží a hydratovaná pokožka, které na první pohled i dotek neodolá žádný muž.

večerní chvíle pro krásu

13. května 2010 v 15:12 | lolalyla

Večer pro krásu

Večer pro krásu 2jak správně pečovat o pokožku po koupeli, jak ošetřovat vlasy, pleť i nohy. I když tato důkladná očista zabere poměrně více času, než každodenní kosmetická péče, určitě se to ale vyplatí. Zvláště teď, když se blíží teplé dny plné sluníčka.

1. Příprava na koupel

Pusťte si vodu do vany. Ideální teplota je zhruba kolem 35 °C. Přidejte oblíbenou koupelovou přísadu, například voňavý olej či pěnu, a ulehněte. Nechte se teplou lázní doslova kolíbat. Ponořte se do ní tak, že vám bude koukat jenom hlava a dovolte vodě, aby prostupovala do všech póru vašeho těla.

2. Pleťová maska

Masku můžete aplikovat ještě před tím, než půjdete relaxovat do příjemné lázně. Vyberte si však takovou pleťovou masku, která harmonizuje s charakterem vaší pokožky. Jen tak předejdete nežádoucímu podráždění. Přípravek poté naneste na obličej od středu brady, na krk a také na dekolt. Pokožku kolem očí ale vynecháte. Mohla by být citlivá.

3. Olejová nebo pěnová koupel

Nyní přijde vrchol vašeho "večera pro krásu": uklidňující a uvolňující koupel. Zatím co budete ležet ve vaně, může vlasový zábal a pleťová voda díky teplu a vlhku patřičně účinkovat. Dopřejte si ti pravé "koupací orgie"- zavřete oči, položte se na vlny hudby a vychutnávejte pocit, že je vám jednou dopřáno rozmazlovat sebe a své tělo. Zůstaňte ve vodě je asi čtvrt hodiny, abyste si laskáním těla příliš nezatížila krevní oběh. Nakonec se jen zlehka osušte a oblékněte si župan, abyste během dalších procedur neprochladla.

4. Opláchnutí vlasů

S hlavou skloněnou nad vanu si sprchou opláchněte vlasy a potom je důkladně vysušte ručníkem. Fénování pro jednou vynecháte. Vysoká teplota v koupelně vás nejen uchrání od nachlazení, ale podpoří i rychlé schnutí vlasů. Kadeřím prospěje, když se budou sušit jen tak na vzduchu nebo pod ručníkem ovinutým kolem hlavy.

5. Večerní ošetření pleti

Ručníkem namočeným v teplé vodě nejdříve z obličeje smyjte masku. Poté si na vatový tampon kápněte obvyklou pleťovou vodu a obličej jím zlehka omyjte. Nakonec naneste oční krém.

6. Ošetření těla

Dopřejte tělu hydratační emulzi, olej nebo gel, vmasírované do pokožky lehkými krouživými pohyby. Obzvlášť dobře vstřebává účinné látky ještě mírně zvlhlá kůže.

7. Péče o nohy

Během tohoto večera nezapomeňte ani na nohy. Odstraňte především ztvrdlou kůži pemzou nebo speciální škrabkou. Kůže je po koupeli změklá, což vám ulehčí práci.

8. Manikúra

Na závěr se vrhněte na ruce, které měly dosud tolik práce se vším krémováním, masírováním a další péčí. Ošetřete je hydratačním krémem a na no na ně navlečte bavlněné rukavice. Krém se tak může vsakovat celou noc a ráno budete mít ruce vláčné a jemné.

krásná díky jídlu =)♥ lowes fju_love you

5. února 2010 v 16:34 | lolalyla

Krásná díky jídlu

Krásná díky jídluSnídaně, oběd, večeře … ,ale nezapomenme na svačiny. Nechápu ty hubeny holky na kost ,jak si stěžujou no já sem strašně tlustá...např. já na svou výžku vážim špatně ,plotože bych měla mít 55kg ,ale vážím 53kg a nejde mi stloustnout ,protože mi to jídlo de do výšky.Asik si řikáte je toje věda že váží o 3kg meně.Sem ráda ,že jsem hubená,ale chci a potřebuju ztloustnout bojím se totiž ,abych nebyla anorektička, plotože sem samá kost v zrcadle si říkam fuj ty kosti myslím žeberní, ktere sou mi jen malynko vidět ale ty ramena jaj ani nemluvim sem jak tyčka .Asik nemusím vysvětlovat co vše se zhorší když je holka anorektička...plet kvalita vlasu nebude tak hezka bude to etě horší holky vzpamatujte se pls.. U anorektiček vypadá snídaně jako třeba okurka nebo kousíček chleba.U nás mích vrstevnic vypadá takto asik dva rohlíky housky či chleba s maslem džemem apod. však tuhle klidnou a dobře vychutnanou snídani se dočkam jen sobotu neděli ,protože ráno nestíhám, a jim ve škole přitom snídaně je hodně duležitá,však někdo jak znám ,je jak tyč neji ani snídani ani doma nechodí na obědy a kdoví jesi vubec jí doma.Možná nebo spíše ulčo ,když nejím doma snídani ,ale až pak sváču ve škole tím sem tak mooc hubená.Pohneme se dál_ zvyky ve stravování jsou často v dost katastrofálním stavu aspon jak vím a znám_klasika chipsy čokoláda a další chemie která je dost dobrá .ale škodlyvá. A. jak jsem slyšela holkám kuřačkam stačí místo jídla cigááro pak se jim nedivím ,že sou tak hubeny ,ale to neznamená že vy holky ovalny začnete kouřit aby ste zhubli_notak budte rozumne zhubnete, možno najdete lásku ,ale budete mít o několik let zkráceny život za to to nestojí a kucí holky s cigárem v puse moc neberou.! a proto vy ovalne -či kulate cvičte hejbejte se a vy hubene anorektičky jezte protože díky anoreksii se dělají take vrásky pamatujte lásku budete těžko hledat v takovem stavu kluci nechtějí mumii _!

Ovesné vločky

Pochutnat si na ovesných vločkách dokáže jen málokdo. TIP : Namočené v mléce, ve vodě jsou vynikající do různých ovocných či zeleninových salátů, s ořechy a medem na snídani nebo jako přísada do různých pudinků a kaší. Skvěle chutnají a jejich příprava je snadná.
Ovesné vločky pomáhají předcházet rakovině, vysokému krevnímu tlaku či cholesterolu.

Kapusta

Tato na první pohled zcela obyčejná zelenina je nenahraditelným zdrojem vitamínu C a působí také jako prevence proti rakovině.

Borůvky

Jelikož obsahují malé množství cukru, jsou ideální pro každodenní mlsání. Borůvky příznivě ovlivňují i náš zrak, a podle nejnovějších studií, i paměť. Pokud si tedy chceme zamlsat, vyměnme talířek se šlehačkovým zákuskem za zdravou misku borůvek. Pokud přidáme několik kousků nasekaných švestek, výsledný efekt bude o to chutnější.

Sardinky

V přímořských oblastech nejsou sardinky ničím výjimečným, ale pro nás znamenají neocenitelný přísun vitaminů a pro tělo další potřebné látky. Pro nás jsou nejdostupnější balené v konzervě. Jejich pozitivem je, že je ihned po otevření můžeme konzumovat a to doslova kdekoliv. Preventivně působí proti nemocem srdce blahodárné účinky na lidský organismus mají i bílkoviny a kalcium v měkkých rybích kostičkách.

Slovo na závěr?

Borůvky:

Jsou bohaté na vitamíny a obsahují málo cukru, organické kyseliny - vinnou, jablečnou a citronovou, pektin. V kostce je až 24 procent éterických olejů. Nejvíce prospívá konzumace čerstvých plodů. Borůvky působí příznivě na vyprazdňování a upravují střevní mikroflóru.

Ovesné vločky:

Jsou vynikajícím zdrojem sacharidů. Dodávají tělu dlouhodobou energii. Vysoký obsah vlákniny navíc napomáhá trávicímu systému a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu.

Kapusta:

Obsahuje více než 90 procent vody a je bohatá na draslík.

Sardinky:

V konzervě, pokud je konzumujeme i s kostičkami, dodáme tělu mnohem více vápníku než mléku

PEČUJ O SVE VLASY I V ZIMĚ

30. ledna 2010 v 11:20 | lolalyla

Vlasy v zimě potřebují správnou péči

Vlasy v zimě potřebují správnou péči i ochranné zábalyV zimním období, kdy neustále padá sníh, mrzne nebo fouká štiplavý vítr, trpí kromě pleti i vlasy. Někdo je před chladnem ukrývá pod čepici, jiný pod šátek. Málokdo ale ví, jak o se kštici v zimě správně starat a jaké vlivy zhoršují kvalitu vlasů.

Základní péče

Pěstěným kadeřím nejvíce škodí rychlé změny teplot. Lesk a síla se ztrácí hlavně při přechodech z vyhřátých místností na mrazivou ulici. V chladném počasí jsou vlasy obecně křehké a suché. Proto musíme počítat s tím, že účes, který jsme jednoduše vyrobily a udržovaly v létě, teď držet určitě nebude. Horší kvalita vlasů je znát na první pohled i dotek. U kudrnatých kadeří si dávejte pozor při česání. Tento typ totiž vlivem mrazu krepovatí. Na druhou stranu ani rovné vlasy nejsou beze škod. Dlouho neudrží oslnivý objem a často jsou pouze zplihlé.
Problémy vyřeší nebo alespoň zmírní kvalitní šampon a kondicionér z jedné kosmetické řady. Ochranná vrstva na každém prameni zaručí, že studený vzduch rychle vlasy nevysuší. Jako doplňkovou péči zvolte pěnová tužidla a gely. I v mrazu totiž udrží účes v požadovaném tvaru a zároveň o něj pečují výživnými složkami.

Věrná kamarádka čepice

Zvykněte si na pravidelné nošení čepice. V obchodech na 100 % naleznete právě tu, ve které budete vypadat sexy a přitažlivě. Pokrývka hlavy je určitě nejúčinnější ochranou vlasů před mrazem a studeným větrem. Na druhou stranu vám ale bude teplo. Odborníci říkají, že nejvíce tělesného tepla uniká právě od krku nahoru. Možná si kvůli čepici budete muset umývat hlavu častěji, ale vlasy zůstanou zdravé. Nejlepším přípravkem v tomto případě jsou jemné šampony určené na každodenní používání.

Pamatujete na :

- Vlasy vysušuje i ústřední topení. Zkuste vzduch v místnosti, kde trávíte většinu pracovní doby, zvlhčovat.
- Pokud nikam nepospícháte, nechávejte kadeře po umytí raději schnout přírodně. V opačném případě je fénujte jen chladným vzduchem a kratší dobu než obvykle.
- Používejte takové kosmetické přípravky, které vyživují celý vlas až ke konečkům.
- Vyvarujte se častému stresu.
- V zimním období jezte také více vitamínů a stopových prvků. Naleznete je v čerstvém ovoci a zelenině nebo luštěninách a mléčných produktech. Dále jsou důležité i Omega mastné kyseliny typu 3, 6 a 9, které se ukrývají v semínkách i ořeších.

Vlasové potěšení

Vlasům v zimě prospěje nejen vhodný účes, ale také výživná kúra a zábal. Představuje to pro ně v podstatě jakési regenerační lázně. Kúru i zábal si můžete vytvořit i doma. Stačí na ně suroviny, které máte běžně v zásobě.
Padající vlasy zastavíte vtíráním cibulové šťávy s kapkou koňaku.
Vlasy zpevníte zase směsí rozmačkaného banánu se žloutkem a olivovým olejem. "Lék" pečlivě vetřete do vlasů a asi devadesát minut je nechte zabalené do igelitu a předem zahřátého ručníku. Nakonec opláchnete.
Na příliš se mastící vlasy zase platí speciální kúra. Na ní je potřeba 50 ml olivového oleje a 50 ml citrónové šťávy. Vzniklým přípravkem potírejte vlasy a nechte působit asi hodinu. Poté opláchněte.
Lesk se k vlasům vrátí po umytí v kopřivovém odvaru s přídavkem ovocného octa.

polštářek plo vaše sladke sny

29. listopadu 2009 v 15:04 | lolalyla

Polštářek plo vaše sladké sny

Kleopatra prý spala na polštáři naplněném okvětními lístky růže, aby se vyspala do krásy. Osvědčená je i levandule, která se také dává do polštářků pro lepší spánek.Vdechování aroma některých vonných - "spacích" bylinek zklidní prý organismus a zaručí sladký spánek. Alternativou polštářků plněných bylinkami jsou speciální spreje na povlečení, které obsahují éterické oleje, například z již zmíněné levandule.

Vůně levandule je opravdu svěží, její snítky vkládaly už naše babičky do šatníků a prádelníků, aby prádlo krásně provoněly a také svou vůní zaháněly moly. Levandule má mírný uklidňující a antidepresivní účinek, pomáhá při nervové předrážděnosti a neklidném spánku.

Voňavé polštářky také mohou být jednou z pomocných metod ke zvýšení pohodlí při onemocnění rýmou - jako jedna z inhalačních technik. Mezi nejúčinnějších éterické oleje působící při zánětech dýchacích cest jsou výtažky z eukalyptu, mentolu a kafru.

Eukalyptus pomáhá při rýmě, nachlazení a zánětu průdušek a má dezinfekční účinky, působí i proti bolesti hlavy. Mentol je výtažkem z máty peprné, působí také příznivě na rýmu a dýchací cesty, má i zklidňující vliv na nervovou soustavu. Kafr osvěžuje a má protizánětlivé účinky.

Vonné polštářky mohou být také s mateřídouškou a dalšími bylinkami. Při jejich pořízení musíme dbát - pokud si je nevyrobíme sami z vypěstovaných bylinek - třeba z máty, aby byliny, kterými jsou plněny měly hygienický atest. Aby silice, které se z bylin průběžně uvolňují, měly co nejdéle intenzivní vůni, měly by se byliny občas promnout - rozlomením bylinek je vůně intenzivnější.

Než si také polštářek pořídíme, měli bychom si vyzkoušet, která vůně nám vyhovuje, abychom byli s výsledkem spokojeni.

Černé linky jsou hitem sezóny!

14. listopadu 2009 v 15:17 | lolalyla

Černé linky jsou hitem sezóny!


Na přehlídkách módních domů Moshino, Pollini a Brioni silně dominovala tenká černá linka. Každou sezónu přicházejí vizážisti s něčím novým, dříve to byla silná černá linka ve stylu Keleopatra...
Nebo linka pouze pod dolním víčkem, jak navrhoval Shisedo. Tuto sezónu přišli vizážisti s novým hitem - dvojitá tenká linka, která se vymaluje nahoru na víčko jako odraz linky, která je těsně nad řasami. Nejvýrazněji ji předvedli návrháři Moshino, Albino, Pollini. Pokud stále dáváte přednost klasice, tak se nebojte, Ferragamo a Brioni přišli s elegantním líčením jedné, ale přesně upravené horní oční linky.

vlasy

3. října 2009 v 10:25 | lolalyla

Vlasy, vaše vizitka

Vlasy, vaše vizitka 2. částProcedúra mytí patří asi k nejčastější péči o vlasy. Člověk se ve sprše snaží z pokožky hlavy a pramenů vlasů odstranit nežádoucí prach i neviditelné látky, které poté způsobují nepříjemnosti. V dnešním článku se naučíme, jak vlasy správně mýt, barvit a kdy navštívit kadeřnický salón.

Vlasy poškozuje i mytí

V minulém článku jsme sice uváděli, že časté mytí vlasům neškodí, ale mysleli jsme tím správné mytí. Mnoho lidí totiž neví, že vlasy mohou trpět i ve vodě. Hrubé drhnutí poškozuje jak samotný vlas, tak i pokožku hlavy. Nejšetrnější zacházení vyžadují dlouhé vlasy, které nesprávnou péčí lze lehko poničit. Namísto mnutí zkuste vlasy jemně "prát" po celé jejich délce, u konečků lehce promasírujte kůži a je hotovo.
Těm, kdož se potýká se špatným rozčesáváním vlasů, doporučujeme použít kondicionér, který opláchnete vlažnou vodou. Snadnému oddělení pramínků pomáhá také řadový hřeben. Kartáče vlasy ničí. Vaši kštici čeště pomalu a postupně. Určitě nespěchejte, protože rychlými pohyby se vlasy často lámou a vypadávají. Vlasy češte od konečků ke kořínkům. V opačném případě byste vytvořila zašmodrchaný chuchvalec.

Barvení vlasů

Barvené vlasy vyžadují i speciální kosmetiku. Mezi tu se počítají šampony a kondicionéry pro barvené vlasy a samozřejmě také výživná maska.
Pokud začínáte pozorovat již viditelně odrostlé vlasy, je potřeba tato místa co nejrychleji dobarvit. Nikoliv po celé délce, ale pouze tam, kde již barva není. Dnes jsou barvy již na vysoké úrovni, proto takto časté barvení vlasy nepoškodí. Na druhou stranu neprofesionální (domácí) barvení se může vymstít. Pokud máte šikovnou kamarádku, které můžete v odbarvování vlasů důvěřovat, pak není problém. V případě nehody se vám na hlavě místo krásného nového odstínu mohou objevit různě rozmístěné fleky.

Návštěva kadeřnictví

Abyste se zbavili nedobře vypadajících roztřepených konečků, měli byste kadeřníka navštěvovat častěji. Doporučená doba je jednou za měsíc. Konečky stačí ostříhat jen o půl centimetru. Vlasům to jednoznačně prospěje a ulehčí se jim. Časté stříhání vlasů ale neznamená, že začnou růst rychleji, jak se mnozí domnívají. Dlouho nestříhané vlasy posílí a budou vypadat lépe a zdravěji.

Nejdražší parfém na světě je z kadidla

31. srpna 2009 v 11:55 | lolalyla

Nejdražší parfém na světě je z kadidla

Nejdražší parfém na světě je z kadidlaDrahý parfém dokáže dlouho krásně vonět a hodí se na každou společenskou příležitost. Těchto a možná podobných hesel se určitě drží ženy, které chtějí do svého parfému investovat více financí. Víte ale vůbec, odkud tyto vůně pocházejí? Přečtěte si dnešní článek a možná neuvěříte.

Co parfém prodává

Zkoušela jste se už zamyslet nad tím, co upoutá vaši pozornost, když si jdete do drogérie či specializované prodejny koupit nový parfém? Předně je to tvar, velikost a barva lahvičky. Mnoho žen si totiž myslí, že čím je vůně navenek krásnější, o to lépe také voní. Zkrátka - prodávají veselé barvy a neobvyklé tvary. Zejména u mladých žen jsou nejvíce oblíbené zářivé odstíny, u starších potom decentnější trochu tmavší. Toto hledisko ale není vždy podmínkou. I když image "voňavé lahvičky" při výběru parfému hraje bezesporu důležitou roli, konečné rozhodnutí se nikdy neobejde bez nutného očichávání a přemýšlení, která že vůně se ke mně hodí.

Proč jsou vůně tak drahé

Výrobci se svým zákazníkům snaží všemožně přizpůsobit, a proto se jim nesmíme divit, že se na trhu objevuje od určitých značek čím dál více produktů. Jeden od druhého se liší nejen kvalitou, ale také cenou. Za zaručeně nejlepší parfém zaplatíte bezesporu také nejvíce peněz. Víte, který parfém patří k těm nejdražším? Pochází z arabských pouští a vyznačuje se různou směsí vůní, z nichž nejvýraznější je kadidlo.

Hříšná cena

Jeho cena se dá vyčíslit asi na 300 dolarů za 10 ml. Pokud chcete luxusnější parfém, přidejte pár desítek dolarů, a pořiďte si vůni v pozlacených či postříbřených flakonech. Někteří lidé dokonce investují až 13 tisíc dolarů za flakon, který je uložený v pozlacené 24 karátové krabičce.

Kadidlový parfém - jak voní, z čeho se vyrábí

Hlavní ingrediencí je zde samozřejmě kadidlo, ale navíc obsahuje ještě dalších 120 esencí, např. pačuli, jasmín nebo speciální druh růže. Kadidlová vůně je vůně z pryskyřice stromu kadidlovníku. Charakterizuje ji vysoká lepkavost a na vzduchu rychle tuhnoucí aromatická látka. Z kilogramu syrového kadidla lze získat až 90 ml čisté silice. Ačkoliv jeho pach nepatří právě k příjemným, má velký význam v čínských chrámech. Věřící jím zde poprašují šaty vzácných hostů, bez čehož se žádný náboženský obřad neobejde

lííčeníí na rande

25. srpna 2009 v 17:48 | lolyška

Líčení na rande

Líčení na randeZejména dívky často řeší důležitou otázku - jak se nalíčit, aby se KLUKOVI na prvním rande líbila a udělala tak na něj dobrý dojem. Někdo se drží hesla méně je více, jiný zase chce množstvím naneseného make-upu zakrýt určité nedostatky.

Na čem záleží

Každé holce se líbí jiný druh líčení a to samé platí i o mužském protějšku. Pokud je váš vyvolený zarputilý sportovec, pak se zajisté nenamalujete jako výstavní obrázek a nepřicupitáte na jehličkových podpatcích. Naopak za mužem, který o sebe rád a dobře pečuje, si nevyjdete jen tak v teniskách a rozhodně nenamalovaná. Jak je vidět, typ člověka výrazně ovlivňuje nejen líčení, ale i volbu oblečení.

Opravdu, méně je více

Pokud si nejsti v líčení příliš jistá, nikdy nic nezkazítš tím, že se zkrátka namalujetš jednoduše. Nejdříve je důležité pleť pečlivě vyčistit, aby poté nedošlo k případnému zanesení pórů. Žádná žena totiž nestojí o nepříjemné pupínky, které se díky zákonu schválnosti tvoří v tu nejnevhodnější dobu. Pro každou příležitost se určitě hodí lehký make-up, kterým dosáhnete přirozeného vzhledu pleti. Efektu zdravé pokožky dosáhnete také lehkým krémem. Vyber si takový, který pokožka rychle vstřebá a pleť pak zůstane svěží a zároveň suchá. Výhodou takového krému je i fakt, že líčení na obličeji dlouho vydrží. Celkový vzhled vylepší, když odstín pleti sladíte i s barvou oblečení, například make-up s outfitem. Člověk nemusí být odborník, aby poznal, jak to ženě sluší.

Na co se připravit

Jak se říká, každý den není posvícení. Pokud plánujetš první rande v přírodě či někde venku, pak se připrav i na nepřízeň počasí, která by výsledek mohla významně narušit. Líčení musíš přizpůsobit jak nadměrnému teplu, tak i jakémukoliv dešti. Sluneční paprsky mohou způsobit, že se tvuj make-up může začít nepříjemně roztékat. Při deště zase může dojít ke smytí řasenky, stínů, popřípadě make-upu. Jestliže zvolíš přiměřené a lehounké líčení, nic podobného tě nemůže potkat. Na druhou stranu je také dobré ukázat partnerovi i vaši přírodní stránku. Nebude totiž chodit s malovaným obrázkem, ale s krásnou ženou.
Závěrem lze říci asi toto. Podle charakteru partnera zkuste vycítit, jak byste se mu asi líbila. Důležité je pamatovat i na to, že žena je krásná především svou přirozeností.

muj náázor -přesně u mně hraje přirozenost hlavníí roly

Konec mastným vlasům také v létě

4. srpna 2009 v 19:33 | lolalyla

Konec mastným vlasům také v létě

Konec mastným vlasům také v létěV letních měsících obzvlášť trpí ty ženy, kterým byly naděleny příliš mastné vlasy. Na slunci se totiž mastnota v jejich vlasech nepříjemně leskne a lidé si tak daleko snadněji všimnou lepících se pramínků k sobě a hůře upraveného a málo vzdušného účesu. Ačkoliv na mastnou hlavu neexistuje žádný zaručený lék, několik rad by mělo pomoct udržet situaci alespoň částečně pod kontrolou.

Pozor jak si vlasy umýváte

Svůj problém můžete trochu nešikovně vyřešit tím, že si budete vlasy čím dál tím častěji mýt, což ale nic neřeší, ba právě naopak. Vyhnout byste se měli čemukoliv, co může podráždit tukové žlázky a kořeny vlasů, které je produkují. Toto dráždění je způsobeno nejen samotným mytím, ale například také následným vysoušením. Pokud je to jen možné, vyhněte se drhnutí hlavy ručníkem, čímž jakoby mastnotu přivoláváte zpátky. Důležitý je i způsob, kterým si vlasy následně rozčesáváte. Úplně nejvhodnější jsou klasické husté hřebeny a jim podobné u nichž je hlavně důležitá jedna věc - nesmí váš škrábat. Tím si totiž okamžitě po umytí produkujete na hlavě další maz. No a následně můžete vše zakončit aplikací kondiciéru. Zde se hodí poznamenat, že je ideální, když není smývatelný a tedy zůstane na hlavě i během schnutí.

Jak situaci vylepšit

Další drobnosti souvisí se sušením. Nedoporučuje se zbytečně používat fény, které navíc vlasy ničí, lámou konečky a oslabují je. Dále je v souvislosti s hřebenem dobré jej společně s vašimi vlasy před použitím umýt. I když se to nemusí zdát, zachytává se na něm velká spousta nečistot a ty si opět vracíte do čistých vlasů.
Jako poslední prostředek záchrany je možné využít tzv. suchého šamponu, což je práše, který do sebe v rychlost vsaje mastnotu a vaše vlasy budou vypadat lépe. Neměl by se ale používat příliš často, spíše ve výjimečných situacích. Stav svých vlasů můžete ovlivnit i správnou životosprávou, omezením množství tuků ap. Pomohou také vitamíny jako je vitamín A nebo E.

Abyste se nestyděli usmát

4. srpna 2009 v 19:22 | lolalyla

Abyste se nestyděli usmát

Stydíte se usmátMračíte se nad poplatky u zubaře, stěžujeme si na nedostatek zubních pohotovostí, pláčeme, že nám zuby žloutnou, kazí se a vypadávají. Viníky hledáme všude, od špatných potravin, až po ministryni zdravotnictví. Přitom často stačí tak málo: starat se o vlastní chrup od raného dětství.
Příčinou zubního kazu a nemocí dásní je zubní povlak. Jeho odstraněním můžeme dosáhnout dokonalého orálního zdraví - alespoň to tvrdí stomatologové. Povlaku se zbavíte jednoduše, stačí si pravidelně čistit zuby. Potřebujete jen zubní kartáček, pastu, chuť a vůli.

Slaná od hlavy až k patě

4. srpna 2009 v 19:19 | lolalyla

Slaná od hlavy až k patě

Slaná od hlavy až k patěChladná slaná voda zbaví tělo únavy a příjemně osvěží. Patříte-li k zimomřivějším lidem, můžete si samozřejmě dopřát i koupel v horké slané vodě. Nejenže nabudí tělesného ducha, ale zlepší i krevní oběh a způsobí takové vnitřní opojení a příjemnou pohodu.
Stačí, když si do koupele přidáte dvě vrchovaté lžíce soli, případně se budete řídit pokyny uvedenými na obalu soli. Mnoho žen se podobného koupání ve vaně obává z důvodu, že mořská sůl příliš vysušuje pokožku. To však platí jen pro její vrchní vrstvy. Ve spodních vrstvách kůže mořská sůl váže vodu, a proto zůstane pokožka hydratovaná a vláčná. Navíc - taková koupel vyplavuje z těla škodliviny a organismus přijímá minerální látky.
Několik minut v lázni s mořskou solí tedy nejen uvolňuje a uklidňuje, ale zároveň posiluje obranyschopnost celého organismu a zlepšuje krevní oběh.
Optimální teplota vody ve vaně je 38 - 40 °C, zůstávat byste v ní neměla déle než 15 minut. Po příjemné koupeli se oblečte nebo do županu nebo zabalte do osušky a ještě asi hodinu zkuste relaxovat. Nejlépe to jde samozřejmě v posteli.
Nejlepší je dopřát si "mořskou" lázeň před spaním, protože tělo se nádherně uvolní a budou se vám zdát krásné sny.

Ruce

Namáhané pokožce na rukou pomůže pětiminutová koupel ve vlažné vodě, do které přidáte polévkovou lžíci soli. Po koupeli si ruce natřete krémem.

Nohy

Přimíchejte dvě hrsti soli do horké vody - pročistíte tak celý organismus. Pro lidi, které trápí studené nohy, doporučujeme prokrvující solný zábal. Do vlažné slané vody namočte ponožky, vyždímejte je, natáhněte si je na nohy a na ně navlečte ještě jedny, tentokrát úplně suché. Nechte působit několik minut, potom si nohy osprchujte.

Slané obklady

Pokud vás trápí bolesti, zkuste obklad horkým slaným váčkem. Do bavlněného sáčku nasypte sůl a nahřejte ho v troubě. Teplý sáček se solí přiložte na bolavé či oteklé místo. Bolest by měla slábnout a otoky ustupovat.

Jaká vůně se k vám hodí?

4. srpna 2009 v 19:14 | lolalyla

Jaká vůně se k vám hodí?

Jaká vůně se k vám hodíVůně, parfémy … To je kapitola sama pro sebe. Podle ní můžeme zjistit charakter muže i ženy. Vůně může ovlivňovat naše pocity, nálady i názory a proto nesmíme podcenit její výběr. Správný parfém splyne s pokožkou těla a mělo by ho cítit jen naše okolí a ne my. Jaká vůně je pro nás tedy ta pravá?

Jak parfém vybírat?

Jako všechno na světě i výběr parfému se řídí podle několika základních pravidel. Předně bychom si do parfumérie měli zajít v dopoledních hodinách, protože to prý čicháme a cítíme nejlépe. K večeru už naše buňky nejsou tolik aktivní. Vyberte si maximálně tři druhy vůně a nastříkejte je na své tělo. Tři proto, že naše čichové ústrojí dokáže právě tento počet vůni ještě rozlišit. Více vůní najednou by už splývalo. Pokud raději využijete testovacího papírku, pak počítejte s tím, že se na něm všechny složky parfému během dne rozloží úplně jinak, a proto vám úžasná vůně může po pár hodinách třeba smrdět a naopak. V parfumérii vám určitě doporučí vyzkoušet parfém přímo na pokožce, nechat ho laicky řečeno "působit" několik hodin a pak se vrátit zpátky do obchodu s konečným rozhodnutím. Pokud vám bude vůně příjemná i za půl dne, je to ta pravá. Zkrátka na výběr parfému se nesmí chvátat.

Co nám voní?

Než se podaří objevit správný parfém, "okusí se" jich určitě několik. V luxusních parfumériích vám nabídnou i tzv. neutralizaci čichových buněk pomocí zrnek kávy. Podobné je to ve vinném sklípku. Tam se ale používá chléb.
Podle čeho se při vybírání rozhodovat? Určitě podle vlastního pocitu. Mnohdy také záleží na vaší osobnosti. Někdo má rád vůni decentní, jiný dráždivou či něčím výraznou. Mezi ženami jsou často žádané parfémy s obsahem nápaditých květin, s levandulí či sladkým kumarinem. Pánové hledají vůně citrusové, svěží, zčásti s kořenitými a jehličnatými prvky. Obecně se dá říct, že jsou stále "in" kombinace vůní kávy, medu, vanilky nebo čokolády.

dokonalá plet

25. listopadu 2008 v 18:24 | lolalyla
Clinique jedna z hlavních světových značek, která vyrábí produkty pro péči o pleť, make-up a parfémy. Firma Clinique zahájila provoz v roce 1968. Od té doby se Clinique se stala světově uznávanou značkou hlavně proto, že své kvalitní výrobky testuje proti alergiím a jsou 100% neparfémované. Všechna kosmetika je vyvinuta pod vedením předních dermatologů Clinique.
Dokonalá pleť – kosmetika Clinique (www.luxurymag.cz)Dokonalá pleť – kosmetika Clinique (www.luxurymag.cz)
Dokonalá pleť – kosmetika Clinique (www.luxurymag.cz)Dokonalá pleť – kosmetika Clinique (www.luxurymag.cz)

oči

11. listopadu 2008 v 19:45 | lolalyla
Obrázky - Oči: 1Obrázky - Oči: 2Obrázky - Oči: 3Obrázky - Oči: 4Obrázky - Oči: 4Obrázky - Oči: 6Obrázky - Oči: 7Obrázky - Oči: 5Obrázky - Oči: 7Obrázky - Oči: 3Obrázky - Oči: 4Obrázky - Oči: 3

gelove nehty foto

11. listopadu 2008 v 19:37 | lolalyla
nehty_fotogalerie_103.jpgnehty_fotogalerie_102.jpgnehty_fotogalerie_105.jpgnehty_fotogalerie_107.jpgnehty_fotogalerie_108.jpg

koupel ze zeleneho čaje

11. listopadu 2008 v 19:29 | lolalyla

Koupel ze zeleného čaje

Úžasné účinky zeleného čaje v antioxidačních kúrách jsou známé, tak proč to nevyužít i pro koupel.
Postup: 2 plné lžíce zeleného čaje dejte do sáčku, sáček pak do vany a tu napusťte horkou vodou. Měli byste cítit tu osvěžující vůni zeleného čaje v koupelně.
Účinky: Zkrášlení a antioxidační účinky, rozehřívá tělo zevnitř a ničí bakterie a zárodky na pokožce.
Náš tip: Sáček můžete nahradit láhví vroucího zeleného čaje. Jak Vám to vyhovuje.
Náš názor: Když cestujete, koupel ze zeleného čaje Vám pomůže odstranit únavu. Pokud ale nemáte lístky zeleného čaje po ruce, můžete užít 4 čajové sáčky se zeleným čajem - velmi pohodlné

koktejl na mastné a rozcuchane vlasy

11. listopadu 2008 v 19:25 | lolalyla
Co potřebuješ: Minerály (můžeš i 1 l miner. vody), jakékoliv výtažky z ovoce (nejlíp z meruňky),
1,5 velkých lžící soli ,šťáva z limetky nebo z citronu,kulatý hřeben a tenký.
Postup: Vezmeš si velkou nádobu-jakoukoliv, potom do ní naleješ: 1 l min. vody, výtažky z ovoce, citron. nebo limet. šťávu sůl. Potom zamícháš, necháš 20 min. a mezi tím si důkladně opláchni vlasy "čistou vodou" (bez šamponu!!). Po 20 ti min. zamíchej znova a postupně si zalévej koktejlem vlasy hrnkem,nebo sklenicí. Až budeš hotová, zaroluj si vlasy na 5 min. (aby ti nezačaly smrdět). Potom si zase opláchni vlasy, ale teplou vodou. Nesmíš si ale fénovat vlasy! (začnou se ti lámat!)
Koktejl opakuj 1 za dva týdny a až si budeš jistá, že už máš vlasy opravdu zdravé, můžeš s tím přestat... ;o)
 
 

Reklama