lolalyla

Nejdražší parfém na světě je z kadidla

31. srpna 2009 v 11:55 | lolalyla |  kosmetika

Nejdražší parfém na světě je z kadidla

Nejdražší parfém na světě je z kadidlaDrahý parfém dokáže dlouho krásně vonět a hodí se na každou společenskou příležitost. Těchto a možná podobných hesel se určitě drží ženy, které chtějí do svého parfému investovat více financí. Víte ale vůbec, odkud tyto vůně pocházejí? Přečtěte si dnešní článek a možná neuvěříte.

Co parfém prodává

Zkoušela jste se už zamyslet nad tím, co upoutá vaši pozornost, když si jdete do drogérie či specializované prodejny koupit nový parfém? Předně je to tvar, velikost a barva lahvičky. Mnoho žen si totiž myslí, že čím je vůně navenek krásnější, o to lépe také voní. Zkrátka - prodávají veselé barvy a neobvyklé tvary. Zejména u mladých žen jsou nejvíce oblíbené zářivé odstíny, u starších potom decentnější trochu tmavší. Toto hledisko ale není vždy podmínkou. I když image "voňavé lahvičky" při výběru parfému hraje bezesporu důležitou roli, konečné rozhodnutí se nikdy neobejde bez nutného očichávání a přemýšlení, která že vůně se ke mně hodí.

Proč jsou vůně tak drahé

Výrobci se svým zákazníkům snaží všemožně přizpůsobit, a proto se jim nesmíme divit, že se na trhu objevuje od určitých značek čím dál více produktů. Jeden od druhého se liší nejen kvalitou, ale také cenou. Za zaručeně nejlepší parfém zaplatíte bezesporu také nejvíce peněz. Víte, který parfém patří k těm nejdražším? Pochází z arabských pouští a vyznačuje se různou směsí vůní, z nichž nejvýraznější je kadidlo.

Hříšná cena

Jeho cena se dá vyčíslit asi na 300 dolarů za 10 ml. Pokud chcete luxusnější parfém, přidejte pár desítek dolarů, a pořiďte si vůni v pozlacených či postříbřených flakonech. Někteří lidé dokonce investují až 13 tisíc dolarů za flakon, který je uložený v pozlacené 24 karátové krabičce.

Kadidlový parfém - jak voní, z čeho se vyrábí

Hlavní ingrediencí je zde samozřejmě kadidlo, ale navíc obsahuje ještě dalších 120 esencí, např. pačuli, jasmín nebo speciální druh růže. Kadidlová vůně je vůně z pryskyřice stromu kadidlovníku. Charakterizuje ji vysoká lepkavost a na vzduchu rychle tuhnoucí aromatická látka. Z kilogramu syrového kadidla lze získat až 90 ml čisté silice. Ačkoliv jeho pach nepatří právě k příjemným, má velký význam v čínských chrámech. Věřící jím zde poprašují šaty vzácných hostů, bez čehož se žádný náboženský obřad neobejde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

který znašich sousedu ti případa krásnější?

polsko 19.4% (21)
rakousko 25% (27)
německo 23.1% (25)
slovensko 32.4% (35)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama